Bizim Forum !..


 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yapPaylaş | 
 

 O Game Oyun Kuralları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
sifrem123123
Banned
Banned


Mesaj Sayısı : 3084
Para : 2311
Kayıt tarihi : 23/01/10
Yaş : 28

MesajKonu: O Game Oyun Kuralları   C.tesi Nis. 03, 2010 9:51 pm

Kayıtlar
I
Bir Kayıt Başına Birden Çok Kullanıcı
Accountsharing, yani aynı kaydın birden çok kullanıcı ile paylaşımı kesinlikle yasaktır.

Bir kayıt ancak o kaydın üzerine kayıtlı olduğu üye tarafından kullanılabilir.
İstisna: Aşağıdaki kurallar içinde Bakıcılık:
II Kayıt Bakıcılığı
Şu kurallara uyulduğu takdirde kayıt bakıcılığına izin verilir:

1. En fazla toplam 48 saatlik (gerçek zaman birimi ile) bir süre için yapılabilir.

2. En fazla bir kayıda bakıcılık yapılabilir (yani bir kişi tarafından aynı anda azami 2 kayıt yönetilebilir, biri bakıcı üyenin kendi kaydı diğeri de geçici süre için bakıcılık yaptığı kayıt). Bakıcı ve bakıcılık yapılan üyenin aynı evrende oynamalarında bir sakınca yoktur.
3. Bakıcılığın sona ermesinden sonra yeni bir kayda bakıcılık yapabilmek için en az 7 gün geçmesi gerekir.
4. Bir kayıt bir kere bakıcıya bırakıldıktan sonra yeniden bakıcıya bırakılabilmesi için en az 7 gün geçmesi gerekir.
5. Eğer 2 günden daha uzun süre oyuna giremeyeceksen, bakıcılık yerine Tatil Modu'na geçmen gerekir. Bakıcılık en fazla 2 gün için yaptırılabilir. Lütfen bunu sakin unutma!
6. Bir kaydın e-posta adresinde ve oyuncu şifresinde, bakıcıda olduğu süre içinde hiçbir değişiklik yapılamaz.
Bakıcı Modu'nda olan kayıtlarda bu süre içinde filolar kullanılamaz. Yani sadece, gezegenlerarası nakliye olmadan, hammaddelerin yeni bina yapımına ve araştırmalarin devam ettirilmesi için kullanımına izin var. Bu noktada tek bir istisna var: Eğer bakıcılık yapılana çok güçlü ve de büyük bir filo tarafından saldırı yapılırsa, o zaman bu filonun başka yere kaçırılarak kurtarılma maksadıyla hareket ettirilmesine izin var. Ama bu olay sırasında da yabancı bir gezegene ya da harabe alanına uçmak kesinlikle yasak. Kendi müttefiklerinin, ittifak kanatlarının, anlaşmalı ortakların ve karşılıklı barış anlaşması yapılan ortakların filoları düşman filoları olarak kabul edilmez. Burada ölçü olan ittifak-tag'i değil ittifakin kendisidir. Yani ittifaktan saldırabilmek için kısa süreli ayrılmış olman birşeyi değiştirmez.
Bu kuralların dışına çıkılması durumunda Multi-Kayıt (yani bir kişinin birden çok kayıt açması durumu) yapmişsin gibi değerlendirilir.
III Multi-Kayıt (Bir üyenin birden çok kaydı olması)
Her oyuncu evren başına sadece 1 kayıt açabilir. Multi-Kayıtlar anında dondurulurlar. Aktif ya da pasif, saldırı ya da hammade tarlası, yani ne olarak kullanılırsa kullanılsın, birden çok kayıt açmak kesinlikle yasaktır! Eğer bir IP adresi üzerinden birden çok oyuncu bağlanıyorsa (Örnek: Okul, Yurt, Aile), şüpheli bir durumun ortaya çıkmasında bu IP adresinden birden çok oyuncunun bağlandığını kanıtlamak o oyuncularin sorumluluğundadır (aksi taktirde buradan açılan tüm kayıtlar dondurulur). Yani IP aynı olur ve bunun dışında o IP üzerinden oynanan oyunlar da paralellik gösterirlerse, sorunlu bir durum ortaya çıkar.
IV Kayıt Değişimi
Bir kaydın sahibi o kayıttaki devamli e-posta adresinin sahibiyle aynı kişidir. Eğer bir kayıt, oyunun operatörlerine haber verilmeden değiştirilirse, sonradan gelen şikayetler, sızlanmalar kesinlikle kabul edilmez. Yani eğer kayıt değişimi yapmak istiyorsan, bu isteğini devamlı e-posta adresinden attığın bir posta ile açıkça belirtmen ve izin için cevap beklemen lazım. Eğer kendi kafana göre, oyunun sorumlularına haber vermeden böyle bir işe girişirsen kaydın silinir.
V IP-Check'in Pasifize Edilmesi
IP Check pasifize edilmiş kayıtların kayıpları ile ilgilenmeyiz. IP Check ancak oyunun gidişatında eğer kurallara uygun olarak yapılırsa kapatılabilir. Böyle bir durumun ortaya çıkmasında bunu niye yaptığını oyunun sorumlularına anlatma görevi oyuncuya düşer.
2 Bug Kullanımı
Bug kullanımı (yani oyunun programındaki hataları bulup, bunları bir şekilde kendi lehine kullanmak) kesinlikle yasaktır. Her oyuncu bulduğu programlama hatalarını vakit kaybetmeden Admine bildirmekle yükümlüdür. Bu hataları çıkar amaçlı kendi lehine kullananlar en az 1 günlük kayıt dondurma cezası alırlar; yarattıklari durumun ciddiyetine göre oyundan tamamen de atılabilirler. Ayni şey bug'ların haber verilmemesi için de geçerlidir.
3 Oyun Tekniğine Müdahaleler
Oyun trafiğini aksatan ya da aksatmaya çalışan her türlü yöntemin kullanımı yasaktır. Özellikle otomatik ya da yari otomatik script kullanımı (mesela bilgi bankasına sürekli soru yönelten, oyun içinde yardımcı mekanizmalar ve oluşumlar ayarlayan yazılımlar) kesinlikle yasaktır. Bu kuralı ihlal eden, oyundan anında atılır, kayıt dondurma bile söz konusu olamaz! Oluşan zararın ve yönetim masraflarının karşılanmasının talep hakkına sahibiz (GİŞ'e bak lütfen).
§4 Şantaj
Gerçek hayata ilişkin şantaj ve tehditler, bunların boyutuna göre günlük cezalara ve bazen o oyuncunun tüm kayıtlarının, yani tüm evrenlerdeki kayıtlarının silinmesine yol açabilir. Ayni şey Ogame Forumu içinde de geçerlidir.
5 Artniyetli Saldırı
I Açıklama / Yasak
Aynı gezegene 24 saat içinde 3'ten fazla saldırı yapılması artniyetli saldiri kapsamına girer ve yasaktır. 3 saldırı yerine 3 dalga halinde de uçulabilir ve her dalgada azami 3 filo olabilir, önemli olan bu filolarin hedefe 30 dakika içinde varmış olmalarıdır.
II İstisnalar
Şu durumlar bu kuralın dışına çıkar:
1. Savaş:
Eğer 2 taraf da birbiriyle savaş halindeyse herhangi bir saldırı sayısı kısıtlaması söz konusu değildir. Savaş deklarasyounu ile savaşın başlaması arasında 12 saat geçmesi gerekir, yani bir ittifaka resmi savaş açmadan önce bunun 12 saat önceden Ogame Forumu'nda AltForum Diplomasi bölümünde açıklanması gerekir. (Deklarasyonda ittifaklarin yazılışında resmi ada harfiyen uyulması gerekir, açıklama resmi oldugu icin gerçek isimden sapmalar kabul edilmez). Savaş deklarasyonu tek şahıslara degil, ittifaklara karşi yapılabilir. Savaşın karsi ittifak tarafından onaylanması şart değildir.
2. Hakaret:
Eğer savunan taraf saldıran tarafa hakaret ederse, bir günde 3 saldırı kuralı geçerliliğini kaybeder. Tabi saldıranın hakaretin varlığını Admine kanıtlaması gerekir. Yani sana hakaret dolu bir e-posta gelirse onu sakın silme, vakit kaybetmeden Oyun Operatörlerinden birine gönder. Hakaret eden oyuncuya ne kadar süreyle sınırsız saldırabileceğini ancak oyun operatöründen öğrenebilirsin. Yani sakın kafana göre saldırmaya başlama, önce danış.
III Özel Durum
Bir oyuncuya o oyuncunun artık gezegenini geliştirmesine olanak vermeyecek şekilde saldırılması yasaklanabilir.
6 Takviye Yapmak*
I Açıklama / Yasak
Başka bir oyuncuya hiç sebep olmaksızın hammadde göndermek. Buna sadece yardım edilen oyuncunun yardım edenden daha az puanı varsa izin verilir. Takviye yapmak sadece hammadde nakliyatını içermez. Örnek olarak şu durumlarda izin verilmeyen takviye durumlarına girer:

  1. Kendi gezegenindeki kaynakları çok açık şekilde saldırılara karşı ortalıkta bırakmak;
  2. Harabe alanı oluşturabilmek için çok zayıf filolarla saldırmak;
  3. ve bunun gibi başka yöntemler.
Banka ya da hammadde deposu denilen oluşumlar için Adminin ya da Süperoperatörün izni gerekir. Eğer bir oyuncu çok zamansız ve karşılığı olmayan bir yardım içine girerse, bunun sebebini operatörlere açiklamalıdır. Borç, başa konulan ödül ve bunun gibi başka takasların hammadde dışında başka bir araç ile ödenmesi kesinlikle yasaktır.Ayrıca bu takasın karşılıklı olarak gecikme olmaksızın yapılması gerekir. Birine Geridönüşümcü göndermek ve bu gemi ile çıkarılan hammaddelerden pay edinmek kesinlikle yasaktır.Tabi önceden bir oyun operatöründen izin alırsan bu konuda bir sorun çıkmaz.**
II İstisnalar

  1. Eğer saldırılan oyuncunun Ay'ı yoksa ve harabe alanında oluşan kaynaklar eğer Ay'ın yüzde 20 şansla oluşumu için gerekli olan kaynak miktarını geçmiyorsa, daha güçsüz bir filoyla saldırmanın bir sakıncası yoktur. Yani senin için tabi ki var. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Hatta bunu istediğin sıklıkta yapabilirsin.
  2. Bir saldırıdan sonra ittifak ya da ittifak kanatları saldırıya uğrayan üyelerine istedikleri gibi yardım edebilirler. Ama bu oyuncuya yaptıkları yardım, oyuncunun saldırı sırasındaki kaybını geçmemelidir. Yardım alan oyuncunun saldırı sonrası oyun operatörüne saldırıda ne kadar kaynak kaybettiğini ve ittifaktan ne kadar yardım geleceğini belirtmesi gerekir.
7 Geri Alma
Bir oyun operatörünün bir oyuncuya vermiş olduğu cezanın başka bir oyun operatörü tarafından geri alınabilmesi için, cezayi veren operatörün onayı gereklidir.
8 İade
1. Herhangi bir oyuncu herhangi bir şekilde sunucu çöküşünden ya da program hatasından olumsuz etkilenirse, kaydının ve durumunun tekrar bu sorundan önceki hale getirilmesini talep edemez! Hangi şartlar altında ve ne derece geri iadenin yapılacağına oyunun Admini karar verir. Admin bu kararı vermeden önce olayla ilgili operatörden bir rapor alır.
2. Eğer bir oyuncu operatörün kararını uygulamaz ve görmezden gelirse, bunun yerine gidip başka bir operatörden olayı tekrar gözden geçirmesini ve kararın değiştirilmesini talep ederse oyundan ATILIR! (İSTİSNA: Eğer oyuncunun, operatörün kendisine karşı aldığı karara bir itirazi varsa, bir yüksek kademedeki Süper Operatöre başvurabilir.)
9 Oyundan Atılmak
Yukarıdaki kurallara uyulmaması durumunda şartlara göre oyuncuya ya kayıt dondurma cezası verilir ya da oyuncu oyundan atılır. Kuralın ne derece çiğnendiğine bağlı olarak evren Adminlerinin verecekleri karara göre, bu oyuncu Ogame'in diğer ürünlerinden de muaf tutulabilir. Aynı uygulama Forum ve IRC üzerindeki durumlar için de geçerlidir. Biz, her Evren Takımı, tüm iyi niyetimizle sorunları çözmeye çalışacağımızın ve sorun çıkaranlara göz yummayacağımızın garantisini veriyoruz.
10 Silme Modu
Silme moduna geçirilen kayıtların Tatil Modu'na geçirilmesi zorunludur. Silme moduna geçirilen bir kayıttan başka kayıtlara bu süre içinde kaynak transferi yapılması kurallara aykırıdır. Bu uygulamada kaynak transferi yapılan kaydın puanının bir önemi yoktur. Puani az da olsa çok da olsa transfer yapılmasi yasaktır. Bu yeni bir uygulamadır ve 21.06.2005 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Bu tarihten itibaren bu kurala uymayan tüm kayıtlar cezalandırılacaklardır.
----------
GİŞ (Genel İş Şartları)
Yasalar gereği yahut reşit olmama durumunda ya da daha başka sebeplerden dolayı Genel İş Şartları'nı resmen geçerli olacak şekilde kabul edemeyen oyuncular için bu şartlar oyun içinde karşılaşılan somut durumlarda gerektiklerinde uygulanacaklardır. Bu durumda Genel İş Şartları oyuncu için hukuksal yönden bağlayıcı olmaz, ancak yine de her oyuncu eşit uygulamalar ve yaptırımlarla karşılaşır. *Bu evrende yeni ticaret sisteminin tamamlanmasına kadar geçerli olan geçici bir kural
**Açıklama: Tabi ki her düzgün ittifakta kaynak alışverişi olacaktır ve birileri hep kaynak ticaretinde bulunacaktır. Ama bizim için önemli olan, bu ticaretin dengede kalması ve madenleri çıkaran kişilerin bu madenleri kendileri de kullanmaları. Mesela Geridönüsümcülerin ödünç verilmesine izin verecek olursak, o zaman ittifaklarda bazı oyuncular sadece filo yaparlar bazıları da sadece maden çıkarır, yani OLMAZ, oyun böyle YÜRÜMEZ
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Admin
Site Kurucusu
Site Kurucusu
avatar

Mesaj Sayısı : 492
Para : 51994
Kayıt tarihi : 23/01/10

MesajKonu: Geri: O Game Oyun Kuralları   C.tesi Nis. 03, 2010 9:58 pm

Herkezin bilmesi gerek,güzel ..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.gamerata.com
 
O Game Oyun Kuralları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» basketbolun kuralları
» Oyun Arsivim Hepsi Kendi Upload'ım

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bizim Forum !.. :: Online Oyunlar :: Ogame-
Buraya geçin: